Get Adobe Flash player
type="text/javascript">swfobject.switchOffAutoHideShow();swfobject.registerObject("art-flash-object", "9.0.0", "/templates/agro2/expressInstall.swf");
Gdzie jesteś
O nas Oferta handlowa Elektryka i automatyka Wentylatory
Szukaj:
Logowanie

Wentylatory

Wentylatory przystosowane do pracy ciągłej, służące do przenoszenia czynnika nietoksycznego, niepalnego, wolnego od cząstek ciernych i o temperaturze nie przekraczającej 40 lub 60 [°C] (w zależności od modelu wentylatora). Każdy wentylator przed oddaniem do eksploatacji zostaje poddany wyważeniu dynamicznemu. Wentylatory Deltafan znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych, grzewczych, chłodniczych i osuszających.

Wentylatory są napędzane bezpośrednio poprzez wał silnika elektrycznego. Standardowe napięcia to 230 i 400V, wykonujemy również wentylatory o niestandardowych napięciach na specjalne zamówienie. Wszystkie silniki są silnikami asynchronicznymi o klasie izolacji F (na życzenie wykonujemy wentylatory z silnikami w klasie izolacji H), posiadającymi stopień ochrony IP 66, 54 i 44 oraz wykonanymi zgodnie z następującymi normami: PN-IEC 34-1, IEC 34 oraz VDE 0530. Każdy z silników wyposażony jest dodatkowo w termik bimetaliczny, chroniący przed przegrzaniem.

Prędkość obrotowa wentylatorów osiowych wyposażonych w silniki jednofazowe może być regulowana w sposób płynny, poprzez opcjonalne zastosowanie regulatorów prędkości obrotowej serii SPA. Analogicznie, za pomocą falowników, sterowane mogą być wentylatory wyposażone w silniki trójfazowe.

Materiały wykorzystywane do budowy wirników to: polipropylen (PPG) odlewany ciśnieniowo i wzmocniony włóknem szklanym (łopatki) oraz aluminium (AL) odlewane ciśnieniowo (piasta wirnika). Przy wyższych wymaganiach dotyczących środowiska pracy stosowane są łopatki wykonane z poliamidu (PAG) wzmocnionego włóknem szklanym lub aluminium (większa odporność na wysokie temperatury i wyższa wytrzymałość).

Ramy wentylatorów ściennych wykonane są z tworzywa HIPS (fi 250-500) oraz amorficznego tworzywa ABS (fi 560-710), odpornych na działanie światła oraz promieniowania UV (kolor RAL 9017)

 

Wentylatory ścienne

Wentylatory ścienne standardowe przystosowane do montażu ściennego w dowolnej pozycji. Ramy wentylatorów wykonane z tworzywa HIPS (¨ 250-500) lub amorficznego tworzywa ABS (¨ 560-710), odporne na działanie światła oraz promieniowania UV (kolor RAL 9017). Siatka ochronna między silnikiem a wirnikiem. Wirniki wentylatorów wykonane z polipropylenu (PPG) odlewanego ciśnieniowo i wzmacnianego włóknem szklanym (łopatki) oraz aluminium (AL) odlewanego ciśnieniowo (piasta wirnika). Silniki wentylatorów asynchroniczne, jednofazowe 230V/50Hz lub trójfazowe 400V/230V/50Hz. Silniki jednofazowe przystosowane są do napięciowej regulacji prędkości obrotowej, a trójfazowe do regulacji za pomocą przemiennika częstotliwości (falownik) i standardowo posiadają zabezpieczenie termiczne. Stopień ochrony silników IP 44 (0,04 – 0,09 kW) lub 66 (pozostałe), klasa izolacji F. Maksymalna temperatura pracy 40oC (0,04 – 0,09 kW) lub 60oC (pozostałe). Wentylatory standardowo dostarczane w wersji wyciągowej (A) - kierunek przepływu od silnika do wirnika. Na zamówienie wykonywana jest wersja (B) – wersja nawiewna o odwrotnym kierunku przepływu.

 

Wentylatory kominowe

Typoszereg wentylatorów przeznaczonych do montażu w istniejących kanałach o przekroju kołowym i kwadratowym (np. instalacji grawitacyjnej). W przypadku zastosowania w kanałach o przekroju kwadratowym zaleca się stosowanie odpowiednio wyprofilowanej dyszy (leja wlotowego) w celu zmniejszenia straty ciśnienia i obniżenia poziomu hałasu.

 

Mieszacz powietrza 500/M/6-6/45/230

Wentylatory umieszczone są w lekkiej obudowie wykonanej na bazie nienasyconych żywic poliestrowo - szklanych. Dodatkowo obudowa wyposażona jest w zaczepy ułatwiające podwieszenie oraz osłonę, doskonale współpracuje ze sterownikami z płynna regulacja.

wydajność 8880 m3/h, 0.37kW, 2.8A